V úterý 22.září 2015 od 17.30 hodin a v pátek 25. září 2015 od 17.30 hodin byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci na vnějším požárním schodišti na budově Základní školy č.p. 367. Tématem výcviku bylo provedení průzkumu, tvoření hadicového vedení po schodišti do poschodí a transport - vynesení zraněné osoby. Členové jednotky odjeli na místo výcviku vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 3 hasičích s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů byl zahájen praktický výcvik. Tříčlenná skupina vytvořila od CAS 32/T 815 po požárním schodišti do 2.NP proud C-52, po zavodnění hadicového vedení pokračovala průzkumná skupina po schodišti do 3.NP, kde nalezla osobu v bezvědomí, kterou transportovala po schodišti k vozidlu CAS 32/T 815. Poté se skupina vrátila do 3.NP a po prodloužení hadicového vedení pokračovala do 4.NP, kde byl proveden výstřik vody z proudu C-52 přes zábradlí mimo objekt. Dodýchání vzduchu z dýchacího přístroje bylo provedeno při balení hadicového vedení. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde proběhlo vyhodnocení výcviku.